GECE YARISI..VAKİT UZUN..

25280

Gece yarısı…

Vakit uzun…

Kelimeler eşlik ediyor geceme. Şiir olmasa kim kimi anlardı ki? Yada anlamak söz konusu olduğunda nedir şiir? Bu karanlık dünyada belki de yalanın hüküm sürmediği tek yerdir şiir. Hislerin kelimelerle süslendiği en saf en temiz duyguların hükmettiği yerdir şiir. Her duygu şiirle anlatılır mı bilmem ama şiir en iyi yoldaş. Şiir sevgidir, hissetmektir, farklı bir açıdan bakmak ve anlamaktır , kelimelerle direnmektir tüm kötülüklere.

Söyleyemediğimiz yazamadığımız her şeyde saklıdır tüm gizler. Karşında duran değil gözünü kapattığında gördüğündür şiir.  Sessizliğimizi konuştururuz kelimelerle. Deniz ve gökyüzü ölmedikçe şiirde ölmez. Adresi yoktur şiirin ama o her kalbe gider.  ‘’Yazmasaydım deli olacaktım ‘’ diyen şair ne kadar da haklı.

Hepimizin hayatında şiir gibi yaşadığı insanlar vardır. Onlardan güzel şiir de yoktur zaten. Ruhumuza çok iyi gelen şiir gibi samimiyetler… Sana olan şiirler sen olduğun için güzel. Bir şiir yazarım içinde seni anlatan ama sen bilmezsin sana yazdığımı. Okursun sana yazıldığını bilmeden, sevilenin sen olduğunu bilmeden. Belki bir gün sırf bunun için yazarım. Bir gün okursun diye bir gün seversin diye…

FATMA UYANIK

Reklamlar
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s